ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

Największym pragnieniem człowieka jest pragnienie szczęścia. Jezus szczęśliwych nazywa BŁOGOSŁAWIONYMI.

1. Zapisz w zeszycie:

BŁOGOSŁAWIENI = SZCZĘŚLIWI

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Chrystos woskres

 

Chrystus zmartwychwstał!

Alleluja!

 

 

Zobacz OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

- 2 Niedziela Wielkanocna - 11 IV 2021

   

2 Niedziela Wielkanocna jest nazwana w tradycji katolickiej niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach jest to także dzień odpustu.

Z tej racji na Mszy św. o godz. 18.00 spotkali się przedstawiciele wspólnot młodzieżowych. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych były to tylko kilkuosobowe delegacje. Mszy św. przewodniczył nowo wyświęcony biskup Robert Chrząszcz, który został przez ks. arcybiskupa delegowany do pracy z młodzieżą w naszej archidiecezji. 

 

Czytaj więcej: Niedziela Miłosierdzia

Opublikowano: poniedziałek, 12, kwiecień 2021 10:20

W środę 10 marca miały miejsce uroczystości pogrzebowe ks. Alojzego Strączka.

Pogrzeb prowadził biskup Jan Zając, a słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Olszowski, u którego w Zielonkach ks. Alojzy zamieszał po przejściu na emeryturę. 

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski w przesłanym piśmie kondelencyjnym dziękował w imieniu Kościoła krakowskiego za 59-letnią posługę ks. Alojzego. 

Ks. Alojzy Strączek jako kapłan pracował na parafiach: w Stryszowie, Bielsku-Białej Lipniku, w Zakopanem, Jaworznie Szczakowa-Długoszyn, oraz w Skawinie. Zaś jak proboszcz na parafiach w Michałowicach od 1976 do 1982 roku, oraz w Chełmku od 1982 do 2008 roku.
Od marca zeszłego roku ze względu na stan zdrowia przebywał w Domu Księży Chorych w Swoszowicach. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! 

Czytaj więcej: Pogrzeb ks. Alojzego Strączka

Opublikowano: środa, 10, marzec 2021 18:31

W piątek 5 marca wieczorna droga krzyżowa dla młodzieży i pracujących była w naszym kościele prowadzona przez zespół NORO LIM. 

W 14 utworach zostało muzycznych zostały zobrazowane poszczególne stacje drogi krzyżowej. 

Muzycy zespołu przy pomocy instrumentów takich jak: skrzypce, wiolonczela, flet poprzeczny i pianino, oraz śpiew; tworzą swoistego rodzaju bukiet muzyczny pomagając wniknąć słuchaczowi w głębsze pokłady duszy.     

 

Czytaj więcej: Muzyczna droga krzyżowa

Opublikowano: sobota, 06, marzec 2021 16:15

W ostatnim czasie w Chacie na Zagrodach gościli studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Opiekunem grupy był o. Mariusz Bartuzi ze zgomadzenia Ojców Białych - Misjonarzy Afryki. 

Podczas obozu młodzi prowadzili animacje misyjne w parafiach w Miętustwie, Czarnym Dunajcu, Ludźmierzu, Kasince Małej i w Pcimiu. 

W czasie tych animacji opowiadali o życiu dr Wandy Błeńskiej - świeckiej misjonarki pracującej ponad 40 lat wśród trędowatych w Ugandzie, której w październiku zeszłego roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny.  

Czytaj więcej: Ferie w duchu misyjnym - nowe zdjęcia!!!

Opublikowano: środa, 10, luty 2021 20:34

Niedziela 7 lutego miała w Pcimiu charakter misyjny. 

Animację misyjną prowadził o. Mariusz Bartuzi ze zgromadzenia Ojców Białych - Misjonarzy Afryki wraz z młodzieżą z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu. 

Ojciec Mariusz mówił o misyjności Kościoła i o tym, że każdy z nas jest to tego powołany na różne sposoby, natomiast młodzież zaprezentowała w świadectwach panią doktor Wandę Błeńską - świecką misjonarkę pracującą ponad 40 lat wśród trędowatych w Ugandzie. Pani Wanda w młodości także należała do tego Koła Misjologicznego, a obecnie jest jego patronką, w październiku 2020r. rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny, więc możemy także wypraszać łaski u Boga przez jej wstawiennictwo. 

Więcej informacji o pani Wandzie można znaleźć tutaj: wandablenska.pl

Czytaj więcej: Animacja misyjna AKM

Opublikowano: niedziela, 07, luty 2021 17:19

Podkategorie