ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W niedzielę 19 maja 53 dzieci z klas III przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. 

"Chociaż z zewnątrz będziecie widzieć zwykły opłatek, a w ustach czuć smak chleba, to wiedzcie, że przyjmujecie prawdziwe Ciało Jezusa - naszego Zbawiciela" - tę fundamentalną prawdę naszej katolickiej wiary przypomniał ks. proboszcz zwracając się dzisiaj do dzieci ubranych w bieli na uroczystości pierwszokomunijnej. 

Po południu dzieci wzięły udział wraz ze chrzestnymi w nabożeństwie, w czasie którego odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, odśpiewały litanię do Matki Bożej, oraz otrzymały okolicznościowe obrazki.

Czytaj więcej: I Komunia Święta

Opublikowano: niedziela, 19, maj 2019 15:34

Ze śpiewem piosenki "Na majówkę, na wędrówkę..." dzieci z Oazy Dzieci Bożych na Suchej wyruszyły w poniedziałek 13 maja na 3 dniowy wyjazd integracyjny. 

Bazą wyjazdu była Chata na Zagrodach w Dzianiszu, ale nie zabrakło także pieszych wędrówek, chociaż zdecydowanie bardziej w zimowych niż wiosennych klimatach, bo pogoda w górach lubi płatać figle.

Dzieci sprawiły, że przez 3 dni chata była pełna na przemian modlitwy, śpiewu, harców i zabaw... ;)

Czytaj więcej: Na majówkę, na wędrówkę...

Opublikowano: piątek, 17, maj 2019 12:29

W czwartek 16 maja pożegnaliśmy ks. Dziekana Wiesława Hajto. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Stróży, gdzie ks. Wiesław przez ostatnie prawie 30 lat był proboszczem.

Ks. Wiesław był także przez ostatnie lata Dziekanem dekanatu pcimskiego, funkcję tę przejął po ks. Prałacie Krzysztofie Nowaku. 

Na pogrzeb bardzo licznie przybyli parafianie ze Stróży, ale także i z sąsiednich parafii, oraz z parafii, gdzie ks. Hajto pracował w czasie swojej posługi duszpasterskiej; z Sidziny, Wawrzeńczyc, oraz z krakowskiej parafii na osiedlu Podwawelskim i parafii św. Szczepana. Szczególne wyrazy współczucia należą się mamie ks. Dziekana, rodzeństwu i rodzinie, którzy przybyli wraz z parafiianami z rodzinnego Czernichowa. 

Abp Grzegorz Ryś podczas homilii na Mszy św. pogrzebowej nawiązał do tradycji talmudycznej, według której na świecie jest ciągle 36 ludzi sprawiedliwych; bezinteresownie oddanych Bogu i nawet nie do końca tego świadomych, ale to dzięki nim Bóg podtrzymuje świat. Wskazał, że przenosząc ten obraz na płaszczyznę Kościoła, jednym z takich 36 można nazwać zmarłego ks. Dziekana Wiesława - oddanego bezinteresownie Bogu i posłudze kapłańskiej... 

Ks. Dziekan Wiesław Hajto zmarł nagle w sobotę 11 maja w wieku 66 lat.

Czytaj więcej: Pogrzeb ks. Dziekana Wiesława Hajto

Opublikowano: czwartek, 16, maj 2019 14:35

W sobotni wieczór 11 maja rynek w Myślenicach rozbrzmiewał w chrześcijańskich rytmach.

Wszystko za sprawą Koncertu Ewangelizacyjnego, który miał miejsce w ramach Majówki Młodych. 

Serca młodych rozgrzewali Wodzireje Ledniccy z Brzeska, oraz raperzy: Wyrwani z niewoli, ks. Jakub Bartczak oraz Tau.

 

 

 

Czytaj więcej: Majówka Młodych

Opublikowano: sobota, 11, maj 2019 22:30

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski na Mszy św. popołudniowej zebrali się na wsólnej modliwie wzywając wstawiennictwa Maryi i św. Floriana strażacy OSP w Pcimiu. 

Po Mszy św. na placu kościelnym zostały poświęcone nowe pojazdy strażackie; wóz bojowy i quad. 

Msza św. sprawowana była przy relikwiach św. Floriana - patrona strażaków, ks. Proboszcz zachęcał strażaków do modlitwy za jego wstawiennictwem i do założenia Róży strażackiej pod wezwaniem św. Floriana.

 

Czytaj więcej: Poświęcenie pojazdów strażackich

Opublikowano: piątek, 03, maj 2019 16:19