ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. świadectwo o działaniu Boga w swym życiu głosił pan Zygmunt Romanowski - świecki misjonarz Miłosierdzia Bożego.

Oprócz świadectwa śpiewa także swe autorskie utwory napisane na chwałę Boga. Po Mszy św. popołudniowej odbył się występ słowno-muzyczny pana Zygmunta, po którym można było zakupić jego płyty i książki.

Początek jego życia osnuty jest tajemnicą. Mimo wielu starań nie udało mu się ustalić prawdziwej daty urodzenia, a nawet miejsca, gdzie przyszedł na świat. Nie wie ile dokładnie ma lat i czy jego korzenie są polskie, czy nie. W wielu 24 lat przyjął fikcyjne dane osobowe, by móc dalej studiować, nazwisko wybrał z książki telefonicznej. Mówi o sobie: zostałem porzucony przez rodziców, gdy dostałem paraliżu mając około 2 lat. Pewny jest jednak jednego – że jak każdy człowiek powołany został do życia przez Wszechmogącego Stwórcę. Bóg daje życie za darmo i za to zawsze należy być wdzięcznym.

 

 

Porzucony, w dzieciństwie przeszedł bardzo ciężką chorobę – wirusowe zapalenie rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż rąk i nóg na prawie trzy lata. Nie był w stanie samodzielnie oddychać i odżywiać się. Jego życie było bardzo poważnie zagrożone.

 

 

W niewytłumaczalny sposób wyszedł ze śmiertelnej choroby, jednak po przebytej chorobie pozostawał przez dłuższy czas niemową. Przebywając u ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne, odzyskał mowę, mając 7 lat. Jego pierwsze wypowiedziane słowa były słowami modlitwy. Początkowo był bardzo przeciętnym uczniem, ale w szkole średniej nastąpiła niezwykła przemiana, stał się prymusem, a z muzycznego beztalencia przeobraził się genialnego instrumentalistę, kompozytora i wokalistę o nieprzeciętnym głosie.

Czytaj więcej: Zygmunt Romanowski w Pcimiu

Opublikowano: czwartek, 15, sierpień 2019 21:22

Kazanie księdza Proboszcza Lucjana Pezdy w 19 Niedzielę Zwykłą 2019.

„Czuwajcie i bądźcie gotowi,
bo o godzinie, której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Cała trudność w zrozumieniu tego tekstu świętego Łukasza, którego przed chwilą wysłuchaliśmy, a z nim całej Ewangelii polega na tym, iż nie dostrzegamy, że krzesło i szczególna postawa Pana zarezerwowana jest dla tych, których On zastanie czuwających, gdy nadejdzie – to jest nagroda za wierność. Teraz jest służba; aktywna, rozumna, angażująca całego człowieka. Precyzuje to obraz sługi przepasanego. Sługa przepasany gotowy jest do drogi, gotowy jest do pracy, gotowy jest do walki i obrony.

Czytaj więcej: Czuwajcie i nie bójcie się!

Opublikowano: wtorek, 13, sierpień 2019 13:48

"Boże, oto składamy Ci zebrane plony. Wejrzyj na te wieńce nowego zboża, naręcza nowych warzyw i owoców, pobłogosław je, zachowaj i strzeż od wszelkiego zepsucia, aby ich w tym roku nikomu nie zabrakło"

- 11 sierpnia w Pcimiu dziękowano za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym, po czym miały miejsce prezentacje wieńcy, lokalnych specjałów, przyśpiewki i występy zespołów regionalnych.

Czytaj więcej: Dożynki w Pcimiu

Opublikowano: niedziela, 11, sierpień 2019 19:33

W 17 numerze biuletynu "Pcimskie Dzwony" hasło krzyżówki brzmiało  PROCESJA.

Procesja to uroczysta modlitwa chrześcijańska w drodze. Najbardziej znane i liczne procesje, to ta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana popularnie "Boże Ciało", oraz procesje w oktawę tej uroczystości. Wówczas centrum procesji stanowi Najświętszy Sakrament, czyli święta Hostia niesiona przez kapłana w monstrancji pod baldachimem. Spośród innym procesji warto wspomnieć rezurekcję, procesje w dni krzyżowe, czy na cmentarz w uroczystość Wszystkich Świętych czy Dzień Zaduszny. 

Spośród licznie nadesłanych rozwiązań nagrody wylosowali:

Koszulki lednickie z hasłem tegorocznego spotkania: WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM:
1. Maksymilian Saletra - Mocarny
2. Kacper Róg - Bodziochy
3. Mikołaj Martynowicz - Madoń
4. Mariola Ślusarczyk - Łysina
5. Igor Hodurek - Chałupniki

Kawa misyjna z Etiopii od Ojców Białych - Misjonarzy Afryki:
1. Robert Wietrzyk - Bryle
2. Grażyna Bednarz - Słowiaki
3. Elżbieta Żądło - Stróża, Spyrowa
4. Monika Chmielowska - Pod Lasem

GRATULUJEMY!!! Nagrody można odebrać każdego dnia w zakrystii po Mszy św. 

 

Opublikowano: piątek, 19, lipiec 2019 07:36

Od poniedziałku w Chacie na Zagrodach rządzi KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Grupa młodzieży z KSM w diecezji lubelskiej z parafii Bychawka, wraz ze swoim proboszczem - ks. Tomaszem Majem przeżywają swoje wakacyjne rekolekcje. 

Wędrówkę po górskich ścieżkach, szczytach i jaskiniach przeplatają modlitwą, sprawowaniem Mszy św i spotkaniami formacyjnymi podzielonymi na 4 bloki tematyczne: 
- Młodzież a rodzice
- Młodzież a Kościół
- Młodzież a rówieśnicy
- Młodzież a uczucia

 

Czytaj więcej: KSM w Chacie na Zagrodach

Opublikowano: środa, 17, lipiec 2019 20:18