ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

07.10.2018

Od września czytamy na naszych spotkaniach książkę Partycji Hurlak znajej chociażby z serianu "Klan" pt: "Nawrócona wiedźma". Jest ona wywiadem, a zarazem świadectwem osobistego nawrócenia. Patrycja opowiada w niej o swojej przeszłości; z jednej strony o swojej karierze, a z drugiej o praktykach wróżbiarskich i ucieczce w sidła Zła. Jest szczera w przyznaniu się do tego i opisuje drogę swojego nawrócenia - powrotu do Boga. Żyje teraz będąc blisko Jezusa w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Zapraszamy w najbliższy czwartek - godz. 18.00

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W sobotę 10 listopada w Pcimiu odbyły się gminne uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W czasie uroczystej Mszy św. dziękczynnej ks. Proboszcz przypomniał, że "do utraty niepodległości doprowadziły narodowe grzechy; pijaństwo, kłótliwość, niezgoda, wyzysk i panujący egoizm - te wady, które zniewoliły serca naszych przydków doprowadziły do tego, że na ponad sto lat utraciliśmy wolność." Stąd też troska o wolność i niepodległość nie może nigdy zaniknąć.

Po Mszy św. delegacje przy dźwiękach orkiestry "Orzeł" z Trzebuni udały się pod pomnik ofiar II wojny światowej, gdzie zostały złożone okolicznościowe wieńce, następnie został otwarty Szlak Pamięci Historycznej i program artystyczny przygotowany przez GOK.

Czytaj więcej: Świętujemy 100-lecie Niepodległości

Opublikowano: sobota, 10, listopad 2018 14:00

Piętnasty numer naszego biuletynu był w znacznej mierze poświęcony tematyce 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stąd też hasłem krzyżówki było słowo OJCZYZNA.

Spośród wielu osób, które nadesłały prawidłowe rozwiązania, nagdody wylosowali:

Kamienne różańce robione ręcznie we wspólnocie Majčino selo w Medjugorje:

- Emilia Pietrzyk - Kalisze

- Halina Seruga - Lipiny


Różańce z repliką najstarszego krzyża znalezionego na ziemiach polskich na wyspie w Ostrowie Lednickim:

- Karolina Ulman - Działy

- Mateusz Dyrda - Kalisze

- Barbara Wiśniewska - Ornaty

Okolicznościowe kubki z logo "Pcimskie Dzwony"

- Dawid Kudłacz - Koźmice

- Oliwia Zięba - Krawcy

- Aneta Chudaszek - Stróża

- Magdalena Sraga - Lipiny

- Aleksander Leśniak - Kubonie


Gratulujemy zwycięzcom, nagrody można codziennie odebrać w zakrystii.

Opublikowano: niedziela, 04, listopad 2018 21:52

Świętość, co nie coś odległego, ale jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty: to „najzwyklejszy obowiązek; mój i twój!”. Pragnienie świętości, to pragnienie samego Boga - jest ono wpisane w duszę każdego człowieka.

Gdy 1 i 2 listopada tłumnie odwiedzamy cmentarze stając przy grobach najbliższych, wówczas to głębokie wewnętrzne pragnienie Boga odzywa się jakby mocniej i donioślej...

Oglądane na naszych cmentarzach nagrobki tak bardzo często wykute w skale, by były trwalsze, mocniejsze, na dłużej… - są także pewnym wyrazem pragnienia, żeby nasze życie trwało, by coś po nas zostało, jakaś namiastka nieśmiertelności. Ale przecież każde życie zapisuje się w najtrwalszym z istniejących materiałów – w sercu samego Boga. On zapewnia nam prawdziwą nieśmiertelność, przy której ta oferowana przez granit czy marmur, jest niepoważnie krucha i przemijająca.

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych 2018

Opublikowano: piątek, 02, listopad 2018 10:39

Już po raz 15 odzywają się Pcimskie DZWONY.

Tym razem bieżący numer nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W nim m. in. Piotr Sadowski pisze jak do niepodległości budził się Pcim. Poza tym przybliżamy trochę naszych lokalnych inicjatyw i prezentujemy nowy oraz św. Jana Pawła II namalowany w sali do religii w budynku gimnazjum. 

Poniżej parę zdjęć z ostatniego etapu powstawania naszego biuletynu, którym jest składanie i zszywanie gazetek, oraz kolportaż do wszystkich mieszkańców. 

ZOBACZ AKTUALNY 15 NUMER ON-LINE

Czytaj więcej: Dzwony znów dzwonią...

Opublikowano: sobota, 20, październik 2018 17:59

"Nie musisz mówić mądrych kazań do swoich bliskich... ale weź różaniec do ręki i módl się - to będzie najlepsze kazanie i najlepsze świadectwo ... nie bój się, nie zginiesz, ale chwyć różaniec do ręki" - m. in w takich słowach popartych kilkoma przykładami zachęcał wszystkich do modlitwy różańcowej ks. Sławomir Półtorak - prowadzący liturgię i głoszący Słowo Boże.

W pierwszą niedzielę października czciliśmy Matkę Bożą Różańcową. To drugi odpust w kościele parafialnym w Pcimiu. Po uroczystej Sumie odpustowej wszyscy modlili się na różańcu w procesji do 5 ołtarzy odmawiając tajemnice radosne. 

 

Czytaj więcej: Odpust MB Różańcowej

Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 15:57