ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

Pierwsza niedziela października to w Klikuszowej czas lokalnych dożynek. Na Mszy św. o godz. 11.30 Parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Mieszkańcy Lasku przynieśli tradycyjny wieniec dożynkowy, a przedstawiciele pozostałych miejscowości przynieśli dary ofiarne. 

Po Mszy św. miała miejsce uroczysta procesja różańcowa do przygotowanych wcześniej ołtarzy wokół kościoła z modlitwami w intencji mieszkańców poszczególnych wsi. Dziękczynienie jest wyrazem serdeczności wobec Boga za wszystko co otrzymujemy na codzień dzięki Jego łasce.  

Czytaj więcej: Procesja ku czci Matki Bożej Różańcowej

Opublikowano: niedziela, 02, październik 2022 13:02

W sobotę - 24 września młodzież zaangażowana przy parafii w Klikuszowej udała się na wspólną wycieczkę.

Na początku był czas na relaks - czyli kapiel w wodach termalnych w Chochołowie, następnie druga część imprezy odbyła się w Chacie na Zagrodach w Dzianiszu. 

Uczestnicy modlili się na Mszy św. przy kaplicy Matki Bożej z Zagród, następnie było ognisko z pieczeniem kiełbasek, oraz wspólne śpiewy i zabawy. 

W wyjeździe wzięły udział dzieci ze scholi, młodzież z Grupy Apostolskiej, oraz ministranci i lektorzy. 

 

Czytaj więcej: Wycieczkowa sobota

Opublikowano: niedziela, 25, wrzesień 2022 19:42

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2022 w Szkole Podstawowej w Lasku zorganizowano prezentację Ballad i Romansów Adama Mickiewicza.

Ballady i Romanse naszego wieszcza narodowego czytali nauczyciele i zaproszeni goście, zaś prezentację dwóch utworów przedstawili uczniowie szkoły. 

Zobacz więcej na temat akcji CZYTANIE NARODOWE 2022 

 

 

 

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2022

Opublikowano: piątek, 02, wrzesień 2022 12:04

Zapewne jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych obrazków Klikuszowej jest góral zarzucający wędkę na stawie przy plebanii. Docierają do nas informacje, że nawet przewodnicy wycieczek szkolnych przejeżdżając pobliską "zakopianką" każą dzieciom obserwować ułożenie jego wędki, mianowicie; jeśli jest w górze wówczas będzie pogoda, jeśli opuszczona nisko, to na deszcz...

Otóż ten góral na początku roku szkolnego przypomina dziś każdemu uczniowi, że trzeba na nowo "zarzucić wędkę" - czyli rozpocząć naukę! 

Jego nieustanne trwanie przy kościelnym stawie przypomina, że trzeba wytrwałości i nieustannego pokonywania zniechęcenia własnych słabości w procesie nauczania!

Zaś jego kosz na ryby wskazuje, że potrzeba zapełnić go do końca roku dobrymi ocenami, aby szczęście mogło zajaśnieć w sercu na końcu roku nie słabiej niż czerwcowe słońce!!! 

 

 

Opublikowano: czwartek, 01, wrzesień 2022 16:32
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ostatnie dni wakacji spędzili w Chacie na Zagrodach chłopcy ze Służby Liturgicznej. 

Tym razem w ramach obozu rowerowego, zatem sporo czasu spędziliśmy na "dwóch kółkach". Jednakże trochę deszczowej pogody zainspirowało do wyjazdy na termy, był też czas na prace porządkowe przy lesie. Nie zabrakło też obozowiska, czyli namiotów w których wszyscy spędzali noc. 

To wszystko było przeplatane modlitwą w kaplicy Matki Bożej z Zagród, a więc Msza święta, wieczorem kompleta i nauki obsługi Mszału. 

Czytaj więcej: Ostatni akord wakacji...

Opublikowano: środa, 31, sierpień 2022 19:55

Podkategorie