ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

Największym pragnieniem człowieka jest pragnienie szczęścia. Jezus szczęśliwych nazywa BŁOGOSŁAWIONYMI.

1. Zapisz w zeszycie:

BŁOGOSŁAWIENI = SZCZĘŚLIWI

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Informacje bieżące

W tym roku nasze spotkania formacyjne odbywają się w piątki o godz. 19.00.

Zapraszam

/ks. Tadeusz  

Rok 2019 był czasem wielu wydarzeń w Chacie na Zagrodach.

Sądzę, że wydarzenia te były inspirowane wolą Bożą, bo od początku "tworzenia" Chaty traktuję ją jako jedno z "narzędzi duszpasterskich".

Cieszę się, że także wydarzenia minionego roku miały przede wszystkim wymiar religijny; czyli rekolekcje, dni skupienia, spotkania ludzi młodych i starszych zaangażowanych w różne duszpasterstwa, dni skupienia księży, spotkania misyjne... Po raz pierwszy też w zeszłym roku z grupą młodzieży w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przy blasku świec i zapachu bizantyjskiego kadzidła w kaplicy Matki Bożej zaśpiewaliśmy Akatyst. 

Poniżej niektóre ze ston kroniki z zeszłego roku.

Czytaj więcej: Kronika Chaty 2019

Opublikowano: piątek, 27, marzec 2020 08:49
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wraz z końcem ferii zakończył się nasz tegoroczny obóz zimowy w Chacie na Zagrodach.

Wracaliśmy z wdzięcznością w sercu za wyjazdy na stoki narciarskie, zimowe spacery i zabawy na śniegu, sprawowane Msze święte, poranne jutrznie i wieczorne komplety, za wspólnie spędzony czas w chacie, która na czas obozu stała się naszym domem.

 

 

 

Czytaj więcej: Obóz zimowy 2020

Opublikowano: niedziela, 09, luty 2020 21:22
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W niedzielny wieczór przeżywając uroczystość Niepokalanego Poczęcia młodzież modliła się Akatystem w kaplicy Matki Bożej z Zagród.

Akatyst to stary chrześcijański hymn ku czci Bogarodzicy (gr. Ακάθιστος Ὕμνος) pochodzący z  tradycji bizantyjskiej, przedstawiający z niezwykłą delikatnością a zarazem teologiczną głębią rolę Maryi w zbawczym planie Boga.

Witaj, o wysokości, pojęciom ludzkim niedostępna,
Witaj, głębiono nawet anielskim okiem niezbadana,
Witaj, bo jesteś tronem Króla,
Witaj, bo dźwigasz Tego, co wszystkie dźwiga rzeczy.
Witaj, Oblubienico Dziewicza.

Czytaj więcej: Modlitwa Akatystem

Opublikowano: wtorek, 10, grudzień 2019 13:52
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Z racji Narodowego Święta Niepodległości miłośnicy pieśni patriotycznych tradycyjnie spotkali się w Chacie na Zagrodach.

Wieczór Pieśni Patriotycznej został rozpoczęty wspólną modlitwą w intencji Ojczyzny i odśpiewaniem hymnu narodowego.  Następnie zabrzmiała pieśń "Ojczyzno ma", a po nie inne śpiewy przeplatane w tym roku fragmentami I Księgi "Pana Tadeusza".

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

Opublikowano: wtorek, 12, listopad 2019 08:47
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ostatnie nasze spotkanie miało charakter wyjazdowy. Tradycyjnie jak co tydzień spotkaliśmy się w piątkowy wieczór, lecz tym razem zasiedliśmy wspólnie przy stole w Chacie na Zagrodach. 

Tym razem tematycznie sięgnęliśmy do ostatniego numeru czasopisma "Miłujcie się" by czytając świadectwo o powrocie do Boga po 23 latach przez Martę, umocnić swoją wiarę i wrażliwość religijną na aktualne zagrożenia duchowe. Dzień zakończyliśmy o blasku księżyca kompletą przy kapliczce Matki Bożej z Zagród.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy spacerem na Cyrlicę wśród jesiennej aury, następnie w środku dnia celebrowaliśmy Eucharystię będącą centrum życia każdego chrześcijanina, zaś po południu spędziliśmy przy ognisku robiąc tradycyjne "pieczone". Dzień zakończyliśmy ponownie w kaplicy Matki Bożej z Zagród odmawiając różaniec. 

Czytaj więcej: Jesienią na Zagrodach

Opublikowano: sobota, 12, październik 2019 19:34
Napisz komentarz (0 Komentarzy)