ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Pod koniec ferii Chatę ponownie nawiedzili harcerze. Tym razem z 23 Lubelskiej Drużyny Hercerskiej "Arsenał" im. Stanisława Broniewskiego.

Na zimowisku był czas zarówno na górskie wędrówki, modlitwę, harcerskie śpiewy i świeczkowiska, jak również i wiele okazji, by zdobyć nowe sprawności.

 

 

 

Czytaj więcej: Czuj czuj czuwaj!

Opublikowano: środa, 27, luty 2019 13:47
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Chata na Zagrodach w ostatnich dniach tętni życiem za sprawą dziewczyn z 6 Lubelskiej Drużyny Harcerek "Źródło" zrzeszonych w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, które przyjechały na zimowisko.

Pogoda dopisała, bo zima w pełni, zaś w Chacie atmosfera gorąca nie tylko za sprawą kaloryferów, ale zwłaszcza gorących młodzieńczych serc... ;)

 

 

Czytaj więcej: Harcerki w Chacie

Opublikowano: wtorek, 12, luty 2019 22:07
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W wyjątkowy wieczór - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości - w Chacie na Zagrodach rozbrzmiewała patriotyczna pieśń. Jak co roku miłośnicy śpiewu zebrali się wspólnie by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić ten wyjątkowy dzień.

Tegoroczny Wieczór został rozpoczęty od śpiewu Bogurodzicy, wspólnej modlitwy za Polskę i odśpiewania hymnu państwowego. Potem już tradycyjnie pomocą służył śpiewnik specjalnie przygotowany na tę okazję. Oprócz śpiewu nie zabrakło również osobistych reflekcji wielu uczestników o Polsce, potrzebie troski o nią i budowaniu postaw patriotycznych.

Czytaj więcej: Wieczór Pieśni Patriotycznej

Opublikowano: poniedziałek, 12, listopad 2018 19:06
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koniec czerwca i początek lipca był bardzo pracowitym okresem w Chacie na Zagrodach. Kilka ekip starało się gospodarskim okiem "ogarnąć" zarówno Chatę, jak i jej otoczenie. Szczególnie pracochłonna okazała się renowacja kapliczki Matki Bożej.

Przez wiele dni czyszczona była stara farba i odeskowanie okaleczone zrębem czasu. Po czym kapliczka została na nowo pomalowana i oczyszczona, wykonane nowe dekoracje kwiatowe i oświetlenie. Na końcu zamontowane zostały witraże z motywami kwiatowymi przy wejściu.

Czytaj więcej: Prace na Zagrodach

Opublikowano: czwartek, 05, lipiec 2018 20:52
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

2 maja na Zagrodach młodzież spotkała

się na majówce.

Do stałych przyjaciół Chaty na Zagrodach dołączyła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego KUL w Lublinie. Po wspólnym nabożeństwie majowym przy kaplicy Matki Bożej wszyscy spotkali się przy ognisku na pogodnym wieczorze. 

 

Czytaj więcej: Majówka na Zagrodach

Opublikowano: piątek, 04, maj 2018 11:52
Napisz komentarz (0 Komentarzy)