ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

1. Po raz pierwszy Duch Święty zstąpił na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy - czyli w 50 dniu po zmartwychwstaniu Jezusa.

Każde bierzmowanie jest powtórzeniem tego wydarzenia. Duch Święty wówczas obdarza swoimi darami.
Głównych darów wymieniamy siedem.

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Wakacje w Grecji

Opublikowano: czwartek, 09, styczeń 2020 21:16

Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wakacyjny wyjazd kolonijny do Grecji. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. 

Bazą obozu będzie turystyczne miasteczko Paralia położone nad brzegiem ciepłego morza Egejskiego. Poniżej prezentujemy program i szczegóły wyjazdu:

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Atrakcyjna lokalizacja daje możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania kontynentalnej części kraju jak i półwyspu Chalcydyc-kiego. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W pogodne dni można podziwiać górę Olimp. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.


ZAKWATEROWANIE: HOTEL SOUITA*** położony ok. 200 m od piaszczystej plaży i 3 minuty spacerem od centrum kurortu posiada recepcję i windę. W pobliżu (100 m) kompleks sportowy z boiskiem do gry w koszykówkę, siatkówkę, korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci. Hotel dysponuje pokojami 2 osobowymi z możliwością 1 dostawki. Każdy pokój posiada: łazienkę (WC, prysznic, suszarka do włosów), klimatyzację, telefon, TV-SAT, sejf (dodatkowo płatny), lodówkę i balkon.


Ramowy program imprezy:

1 dzień – wyjazd z Pcimia - godz. 12:00, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię Północną.
2 dzień – przyjazd do Grecji ok. godz. 12 czasu greckiego. Zakwaterowanie w hotelu.
Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem Egejskim. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień – śniadanie. Przejazd do Tesalonik – miasta, gdzie pierwsze wspólnoty chrześcijańskie zakładał św. Paweł i do których później napisał 2 listy, zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień – śniadanie. Przejazd do Meteorów - majestatycznych greckich monastyrów wykutych w skałach. Obecnie funkcjonuje sześć klasztorów, do każdego z nich dojście odbywa się po wykutych schodach. Aby wejść do klasztoru należy posiadać odpowiedni ubiór. Mężczyźni muszą mieć długie spodnie, kobiety spódnice za kolano. Spodnie, nawet długie nie są odpowiednim strojem dla kobiet, które mogą nie zostać w nich wpuszczone na teren klasztorów. Zwiedzanie Wielkiego Meteora oraz Meteora św. Mikołaja Anapafsa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień – śniadanie. Rejs na Wyspę Skiathos położoną na Archipelagu Sporad. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
9 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
10 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu do godz. 10. Czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 12 – 15 czasu greckiego, przejazd przez Macedonię Północną i Serbię.
11 dzień – dalsza jazda przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski, orientacyjna godzina przyjazdu do Pcimia ok. godz. 14.

Każdy dzień rozpoczynamy i kończymy wspólną modlitwą, bierzemy udział we Mszy św. i wieczorach integracyjnych.

CENA: 2300 zł  (przy zapisie wpłacamy 1000zł., pozostałą część kwoty do końca czerwca) 

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów w hotelu, 8 śniadań/bogaty bufet z wypiekami domowymi/, 8 obiadokolacji/ serwowane w tawernie nad samym morzem/, klimatyzację w pokoju, serwis plażowy przy tawernie, ubezpieczenie KL i NNW i bagażu, podatek na TFG.
Jeżeli chodzi o plażę to jest bezpłatna, możliwość skorzystania z leżaków i parasoli, które należą do restauracji /kawiarni na plaży, przy zamówieniu np. kawy/napoju (oprócz wody) leżaki/parasole wliczone są w cenę.

Najbliższa placówka dyplomatyczna: Konsulat RP w Grecji, 78 Tsimiski Str., Saloniki 546-22, Tel. 00 302 310 288 205

Pobierz kartę wyjazdu: