ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

07.10.2018

Od września czytamy na naszych spotkaniach książkę Partycji Hurlak znajej chociażby z serianu "Klan" pt: "Nawrócona wiedźma". Jest ona wywiadem, a zarazem świadectwem osobistego nawrócenia. Patrycja opowiada w niej o swojej przeszłości; z jednej strony o swojej karierze, a z drugiej o praktykach wróżbiarskich i ucieczce w sidła Zła. Jest szczera w przyznaniu się do tego i opisuje drogę swojego nawrócenia - powrotu do Boga. Żyje teraz będąc blisko Jezusa w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Zapraszamy w najbliższy czwartek - godz. 19.00

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

"Nie musisz mówić mądrych kazań do swoich bliskich... ale weź różaniec do ręki i módl się - to będzie najlepsze kazanie i najlepsze świadectwo ... nie bój się, nie zginiesz, ale chwyć różaniec do ręki" - m. in w takich słowach popartych kilkoma przykładami zachęcał wszystkich do modlitwy różańcowej ks. Sławomir Półtorak - prowadzący liturgię i głoszący Słowo Boże.

W pierwszą niedzielę października czciliśmy Matkę Bożą Różańcową. To drugi odpust w kościele parafialnym w Pcimiu. Po uroczystej Sumie odpustowej wszyscy modlili się na różańcu w procesji do 5 ołtarzy odmawiając tajemnice radosne. 

 

Czytaj więcej: Odpust MB Różańcowej

Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 15:57

W sobotę 29 września ministranci pojechali na wspólną wycieczkę. 

Pierszym punktem było coś dla ciała - czyli park trampolin, gdzie każdy mógł się "nieco wyszaleć".

Zaś punktem drugim coś dla ducha - w tym celu odwiedziliśmy sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie modliliśmy się prze relikwiach św. s. Faustyny, sprawowaliśmy Mszę św. w kaplicy węgierskiej, oraz podziwiali panoramę Krakowa z wieży widokowej. 

 

 

 

Czytaj więcej: Ministranci w GoJump i w Łagiewnikach

Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018 19:01

Wstrętne jest życie przed lustrem, natomiast piękne jest życie z innymi, w rodzinie, z przyjaciółmi, w zmaganiach mego ludu – w ten sposób życie staje się piękne - w tak bardzo bezpośredni sposób papież Franciszek przestrzegając przed zapatrzeniem w siebie zwracał się do młodzieży zebranej na placu przed katedrą w Wilnie w sobotę 22 września. <zobacz całe przemówienie>

W spotkaniu wzięła udział delegacja naszego Duszpasterstwa. Inspiratorem tego wyjazdu okazał się już wcześniej przyjaciel naszej parafii bp Henryk Ciereszko z Białegostoku. Za jego namową udało nam się zebrać i załatwić niezbędne formalności.

W drodze do Wilna zatrzymaliśmy się na nocleg w Domu Rekolekcyjnym im. ks. Michała Sopoćki w Studzienicznej. Natomiast w drodze powrotnej nawiedziliśmy Świętą Górę Grabarkę - największe miejsce kutu Prawosławnych w Polsce, oraz klasztor Ojców Białych - Misjonarzy Afryki w Natolinie koło Lublina. Tam wraz z o. Mariuszem Bartuzi wzięliśmy udział we Mszy św. w kaplicy św. Męczenników z Ugandy, oraz zwiedziliśmy misyjne muzeum.

Czytaj więcej: W Wilnie z Papieżem

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018 20:45

Tylko najwytrwalsi wzięli udział w tegorocznym już XXVIII Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie. Mimo, iż poranny rzęsisty deszcz przestraszył wielu, to jednak i tak na Suchą Polanę dotarli ci, dla których duch niepogległości i pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność są priorytetowymi wartościami.

Wśród uczestników widać było kombatantów, poczty sztandarowe, ułanów, przedstawicieli władz, ludzi gór, przewodników PTTK i mieszkańców okolicznych miejscowości. Wszyscy wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny, za zmarłych poległych w walce o wolność oraz o ducha patriotyzmu dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. odbył się Apel Poległych i złożenie kwiatów pod okolicznościowym pomnikiem. 

Dla nieco zziębniętych bardzo na czasie okazała się serwowana gorąca grochówka, po której prezentowana była rekonstrukcja. Pozostała część uroczystości odbywała się po południu w schronisku PTTK na Kudłaczach.

Czytaj więcej: Zlot na Suchej Polanie

Opublikowano: sobota, 15, wrzesień 2018 17:54

Czyńcie sobie ziemię poddaną - kierując się tą wskazówką pochodzącą od samego Boga i przekazaną na pierwszych stronach Biblii wkraczamy w nowy rok szkolny. Rozpoczęliśmy go od uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Metropolitę krakowskiego - abpa Marka Jędraszewskiego w naszym kościele parafialnym. 

Wśród zaproszonych gości była z nami pani premier Beata Szydło i przedstawiciele władz. Po Mszy św. został oddany do użytku uczniów nowy kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej. 

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom, aby w "czynieniu sobie ziemi poddaną" poprzez naukę i poznawanie świata zawsze towarzyszyły szacunek, zaciekawienie, oraz zachwyt nad pięknem stworzonego przez Boga świata!

Czytaj więcej: Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Opublikowano: poniedziałek, 03, wrzesień 2018 09:33