ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W sobotę 15 czerwca bp Henryk Ciereszko na specjalnej Mszy św. o godz. 9.00 pobłogosławił 48 no-wych lektorów z naszego dekanatu. Z Pcimia błogosławieństwo przyjęło 11 nowych lektorów.

Biskup zwracając się do nowych lektorów przypomniał im, że zadania które od tego dnia stają przed nimi to: „czytać Słowo Boże, głosić Słowo Boże i żyć słowem Bożym!”

 

Czytaj więcej: Nowi lektorzy

Opublikowano: niedziela, 16, czerwiec 2019 14:39

W czwartek 6 czerwca dzieci i młodzież z Pcimia zebrali się na polanie przy schronisku na Kudłaczach, aby świętować dzień patronów szkoły. 

Na początku miały miejsce zabawy i tańce w rytmie pieśni lednickich prowadzone przez wodzirejów z Brzeska.

Następnie została odprawiona Msza święta przy kapliczce Matki Bożej i św. Huberta dla społeczości szkoły przyzywając wstawiennictwa św. patronów; królowej Jadwigi i Jana Pawła II, którzy każdego. ale zwłaszcza młodym wskazują, że warto widzieć dalej i pragnąc więcej niż tylko swoje osobiste dobro i samozadowolenie... 

Czytaj więcej: Dzieci i młodzież na Kudłaczach

Opublikowano: czwartek, 06, czerwiec 2019 19:46

WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM - te słowa były przewodnim motywem kolejnego już XXIII Spotkania Młodych na Polach Lednickich, które odbyło się w sobotę 1 czerwca. 

Tysiące młodych ludzi z Polski, oraz liczne delegacje młodych z wielu państw przez cały dzień i noc wielbili Boga modlitwą, pieśnią i tańcem.

W tym roku wyjątkowo wielu młodych przystąpiło do spowiedzi - setki księży przez wiele godzin spowiadało młodych nie tylko na tzw. Polu Spowiedzi, ale całych "tyłach" Pól Lednickich. 

Spotkania lednickie są dla wielu - szczególnie młodych ludzi niezwykłym doświadczeniem Kościoła, zwłaszcza młodości i żywotności Kościoła; w grupie rówieśników wyznających radośnie swoją wiarę, latwiej jest wielu odnaleźć i zacząć budować własną chrześcijańską tożsamość. 

Bracia dominikanie głoszący homilię  nawiązując do sceny biblijnej z dnia wniebowstąpienia, zadali młodym to samo pytanie, które zadał anioł apostołom tęsknie spoglądającym w niebo za odchodzącym Jezusem: "Dlaczego patrzycie w górę?" I odpowiadając na nie zapewnili zebraną młodzież: "Nie potrzebujecie pustego grobu, 40 dni spotkań z Jezusem, Nie potrzebujecie iluś dowodów na to, że Jezus żyje, bo wy jesteście dowodami na to, że Jezus żyje! Każdy z was jest dowodem na to, że Jezus żyje. Ty wiesz, że On żyje, ty wiesz, że On cię kocha!"

W drodzę na Lednicę jak co roku zatrzymaliśmy się, by odwiedzić św. Wojciecha, którego grób znajduje się w katedrze gnieźnieńskiej. 

Czytaj więcej: Młodzież na Lednicy

Opublikowano: niedziela, 02, czerwiec 2019 15:10

W ostatnią niedzielę maja spotkaliśmy się z naszymi znojomymi przyjaciółmi Misjonarzy Afryki w Chacie na Zagrodach.

Przy kapliczce Matki Bożej z Zagród odśpiewaliśmy litanię loretańską, następnie mieliśmy spotkanie integracyjne przy ognisku; pieczenie kiełbasek i pogodny wieczór, który przeciągnął się do ciemnej nocy.

 

 

 

Czytaj więcej: Przy ognisku

Opublikowano: poniedziałek, 27, maj 2019 20:49

W niedzielę 19 maja 53 dzieci z klas III przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. 

"Chociaż z zewnątrz będziecie widzieć zwykły opłatek, a w ustach czuć smak chleba, to wiedzcie, że przyjmujecie prawdziwe Ciało Jezusa - naszego Zbawiciela" - tę fundamentalną prawdę naszej katolickiej wiary przypomniał ks. proboszcz zwracając się dzisiaj do dzieci ubranych w bieli na uroczystości pierwszokomunijnej. 

Po południu dzieci wzięły udział wraz ze chrzestnymi w nabożeństwie, w czasie którego odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, odśpiewały litanię do Matki Bożej, oraz otrzymały okolicznościowe obrazki.

Czytaj więcej: I Komunia Święta

Opublikowano: niedziela, 19, maj 2019 15:34