ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

07.10.2018

Od września czytamy na naszych spotkaniach książkę Partycji Hurlak znajej chociażby z serianu "Klan" pt: "Nawrócona wiedźma". Jest ona wywiadem, a zarazem świadectwem osobistego nawrócenia. Patrycja opowiada w niej o swojej przeszłości; z jednej strony o swojej karierze, a z drugiej o praktykach wróżbiarskich i ucieczce w sidła Zła. Jest szczera w przyznaniu się do tego i opisuje drogę swojego nawrócenia - powrotu do Boga. Żyje teraz będąc blisko Jezusa w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Zapraszamy w najbliższy czwartek - godz. 18.00

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Mikołaju bo już czas,
Mikołaju święty nasz,
Mikołaju bądź wśród nas
i radość przynieś nam...

- w ten sposób wołały św. Mikołaja dzieci w naszym kościele ... i przyszedł.

 

Odwiedził nie tylko dzieci na roratach, ale zaglądnął także do szkół i na spotkanie parafialne z dziećmi i młodzieżą wszystkich obdarowując słodkościami i prezentami... ;)

 

 

Czytaj więcej: Spotkania ze św. Mikołajem

Opublikowano: piątek, 07, grudzień 2018 19:53

Początek nowego Roku Liturgicznego i początek adwentu przeżywaliśmy w Pcimiu powierzając się opiece św. Mikołaja - głównego patrona parafii. Uroczystościom odpustowym przewodniczył w tym roku i Słowo Boże wygłosił ks. Robert Grabka OMI z Katowic.

Kaznodzieja zachęcał do naśladowania dobroci św. Mikołaja i zauważania wokół siebie drugich i ich potrzeb. Przypominał że ważniejszy jest człowiek, niż obfitość dóbr które posiadamy...

Czytaj więcej: Odpust ku czci św. Mikołaja

Opublikowano: niedziela, 02, grudzień 2018 17:23

Od poniedziałku - 19 listopada w Ośrodku Duszpasterskim na Polach Lednickich odbywały się rekolekcje kapłańskie. 

Księża z całej Polski wraz z duszpasterzem lednickim o. Wojciechem Prusem OP studiując teksty św. Jana Pawła II, papieża Franciszka i śp. o. Jana Góry rozmawiali o aktualnych problemach duszpasterskich szukając rozwiązań szczególnie jeśli chodzi o duszpasterstwo młodych. 

Na rekolekcjach omawiany był też wstępnie program i tematyka przyszłorocznej Lednicy. O. Jan Góra za życia nakreślił tematykę tych spotkań na kilka lat do przodu. Pragnął, aby w 2019 roku spotkanie rezonowało wokół zdania, które wypowiedział papież Jan Paweł II do młodzieży zgromadzonej pod oknem Kurii Metropolitalnej w Krakowie w 1983r.: "Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło wam żyć" - człowiek młody musi być silniejszy od warunków zewnętrznych, bo one prawie zawsze są niesprzyjające.  Papież mówiąc wtedy o młodości powiedział, że młodzi są jak ptaki, które pod skrzydłami czują przestrzeń ogromnych możliwości. Mają świadomość, że to uczucie musi kiedyś wyhamować, ale teraz rozkwita w całej pełni i muszą to wykorzystać!

... jest zatem jeszcze sporo pracy przed całym sztabem Lednicy, aby 1 czerwca podać te treści odpowiednią inscenizacją, hasłem, pieśnią i tańcem przybyłej na Pola Lednickie młodzieży.

Czytaj więcej: Rekolekcje kapłańskie na Lednicy

Opublikowano: czwartek, 22, listopad 2018 12:40

W sobotę 10 listopada w Pcimiu odbyły się gminne uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W czasie uroczystej Mszy św. dziękczynnej ks. Proboszcz przypomniał, że "do utraty niepodległości doprowadziły narodowe grzechy; pijaństwo, kłótliwość, niezgoda, wyzysk i panujący egoizm - te wady, które zniewoliły serca naszych przydków doprowadziły do tego, że na ponad sto lat utraciliśmy wolność." Stąd też troska o wolność i niepodległość nie może nigdy zaniknąć.

Po Mszy św. delegacje przy dźwiękach orkiestry "Orzeł" z Trzebuni udały się pod pomnik ofiar II wojny światowej, gdzie zostały złożone okolicznościowe wieńce, następnie został otwarty Szlak Pamięci Historycznej i program artystyczny przygotowany przez GOK.

Czytaj więcej: Świętujemy 100-lecie Niepodległości

Opublikowano: sobota, 10, listopad 2018 14:00

Piętnasty numer naszego biuletynu był w znacznej mierze poświęcony tematyce 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stąd też hasłem krzyżówki było słowo OJCZYZNA.

Spośród wielu osób, które nadesłały prawidłowe rozwiązania, nagdody wylosowali:

Kamienne różańce robione ręcznie we wspólnocie Majčino selo w Medjugorje:

- Emilia Pietrzyk - Kalisze

- Halina Seruga - Lipiny


Różańce z repliką najstarszego krzyża znalezionego na ziemiach polskich na wyspie w Ostrowie Lednickim:

- Karolina Ulman - Działy

- Mateusz Dyrda - Kalisze

- Barbara Wiśniewska - Ornaty

Okolicznościowe kubki z logo "Pcimskie Dzwony"

- Dawid Kudłacz - Koźmice

- Oliwia Zięba - Krawcy

- Aneta Chudaszek - Stróża

- Magdalena Sraga - Lipiny

- Aleksander Leśniak - Kubonie


Gratulujemy zwycięzcom, nagrody można codziennie odebrać w zakrystii.

Opublikowano: niedziela, 04, listopad 2018 21:52