ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Rozważania różańcowe - Szpital Domowy

Opublikowano: czwartek, 29, październik 2015 14:40

Rozważania różańcowe:

Tajemnice bolesne:

  1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.

„Nie moja, lecz twoja wola niech się stanie” – pomimo bólu i trudu Jezus nie ucieka przed wolą swojego Ojca. Nie kombinuje po swojemu rozwiązać tych spraw.

Módlmy się o otwartość na Boga, aby również  i w naszym życiu Jego wola była także i naszą wolą:  Ojcze – bądź wola Twoja…

  1. Biczowanie Pana Jezusa.

Ileż to razy niewinnie cierpimy, ktoś narozrabiał, a nam się obrywa.

Cierpienie nie musi być bezsensowne. Jako chrześcijanie możemy w ogniu cierpienia wykuć wiele pięknych i Bożych dzieł.  Prośmy o wytrwałość i o takie Boże spojrzenie na cierpienie dla nas, a zwłaszcza dla tych, których ono niemalże przytłacza.

  1. Cierniem koronowanie Jezusa.

Oprócz olbrzymiego bólu, celem koronowania cierniem było także wyśmianie Jezusa i Jego Królestwa.

Módlmy się za ludzi prześladowanych i cierpiących z powodu wiary w Jezusa, a także o nawrócenie tych, dla których Jezus jest obiektem kpin i żartów…

  1. Droga krzyżowa Pana Jezusa.

Jezus niósł krzyż przez środek rozkrzyczanego miasta.

Także dziś potrzeba świadków Jezusa wśród zabieganego tłumu. Módlmy się, aby chrześcijanie, zwłaszcza młodzi nie bali się być świadkami Jezusa w dzisiejszym świecie.

  1. Ukrzyżowanie Pana Jezusa.

W krzyżu zbawienie, miłość i nauka…

Módlmy się o szacunek do krzyża, aby ten znak i symbol towarzyszył nam nie tylko w kościele; był obecny w naszym pokoju, gabinecie pracy, szkolnej klasie i zawieszony na piersi. Bo on nas nie tylko identyfikuje, dzięki niemu jesteśmy nie tylko rozpoznawalni, ale przede wszystkim „w krzyżu zbawienie…”