ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

7.12.2017
Na dzisiejszym spotkaniu odwiedził nas specjalny gość, a mianowicie Święty Mikołaj. Jak za dawnych czasów Mikołaj obdarowywał ludzi prezentami, tak i nas obdarował dziś różnymi prezentami, ale żeby nie było tak łatwo to dla każdego pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowały różne zadania. Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Już przeszło miesiąc minęło...

Opublikowano: czwartek, 29, sierpień 2013 15:25

Już przeszło miesiąc minęło od naszego spotkania z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą świata na plaży Copacabana.

Myślę, że na zawsze w naszej pamięci pozostaną te wydarzenia. Bardzo się cieszę, gdy widzę, że opowiadacie o tym niezwykłym doświadczeniu wiary i dzielicie się swoimi przeżyciami na różne sposoby w swoich środowiskach. Mam nadzieję, że te niektóre trudności, które musieliśmy przezwyciężać czasami, nie zacieniły tego co najważniejsze i najistotniejsze... ;)

Chciałbym, abyśmy wszyscy żyli duchem Światowych Dni Młodzieży i nie dali się z tego wytrącić, przez różnego rodzaju sceptycyzmy, z którymi się spotykamy na co dzień!

Przed nami kolejne wielkie wydarzenie; którym będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 1050 rocznicę chrztu Polski. Nie możemy przespać tego czasu! Spotkanie w Rio przeszło do historii, ale w naszych sercach zostawiło piękne ślady, które obyśmy twórczo wykorzystali w teraźniejszości i przyszłości. Z tej też racji pozwoliłem sobie przeorganizować stronę internetową, poprzez którą komunikowaliśmy się przygotowując wyjazd do Rio. Aktualny adres strony to: www.pokolenie16.pl. Uważam, że podobnie jak za czasów bł. Jana Pawła II zrodziło się „Pokolenie JP2", tak  obecnie istnieje potrzeba - zwłaszcza w Polsce - aby powstało nowe pokolenie czerpiące z dziedzictwa Pokolenia JP2, jednakże ukierunkowane już na nową rzeczywistość i nowe wyzwania obecnego czasu.  Mam nadzieję, że wy, którzy widzieliście i przeżyliście Rio, najbardziej czujecie i rozumiecie ten temat! A więc nie pozostaniecie bierni, lecz na różne sposoby podejmiecie aktywność, by chrześcijaństwo wreszcie nie kojarzyło się młodemu człowiekowi w Polsce z czymś nudnym, smętnym, zacofanym i dalekim od rzeczywistości! Nie taki Kościół widzieliśmy w Rio!

Ja również pragnę dzielić się z tymi, wśród których jestem, wielkim doświadczeniem Rio 2013
i zarazem mając na horyzoncie Kraków 2016 pomóc innym dostrzec wielkość dni, które przed nami oraz dobrze się do nich przygotować, dlatego inicjatywa: pokolenie16. Jeśli ktoś w was ma jakieś sugestie, czy pomysły odnośnie tego serwisu, albo na jakimś polu jest chętny do pomocy, to proszę o kontakt.