ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Już przeszło miesiąc minęło...

Opublikowano: czwartek, 29, sierpień 2013 15:25

Już przeszło miesiąc minęło od naszego spotkania z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą świata na plaży Copacabana.

Myślę, że na zawsze w naszej pamięci pozostaną te wydarzenia. Bardzo się cieszę, gdy widzę, że opowiadacie o tym niezwykłym doświadczeniu wiary i dzielicie się swoimi przeżyciami na różne sposoby w swoich środowiskach. Mam nadzieję, że te niektóre trudności, które musieliśmy przezwyciężać czasami, nie zacieniły tego co najważniejsze i najistotniejsze... ;)

Chciałbym, abyśmy wszyscy żyli duchem Światowych Dni Młodzieży i nie dali się z tego wytrącić, przez różnego rodzaju sceptycyzmy, z którymi się spotykamy na co dzień!

Przed nami kolejne wielkie wydarzenie; którym będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 1050 rocznicę chrztu Polski. Nie możemy przespać tego czasu! Spotkanie w Rio przeszło do historii, ale w naszych sercach zostawiło piękne ślady, które obyśmy twórczo wykorzystali w teraźniejszości i przyszłości. Z tej też racji pozwoliłem sobie przeorganizować stronę internetową, poprzez którą komunikowaliśmy się przygotowując wyjazd do Rio. Aktualny adres strony to: www.pokolenie16.pl. Uważam, że podobnie jak za czasów bł. Jana Pawła II zrodziło się „Pokolenie JP2", tak  obecnie istnieje potrzeba - zwłaszcza w Polsce - aby powstało nowe pokolenie czerpiące z dziedzictwa Pokolenia JP2, jednakże ukierunkowane już na nową rzeczywistość i nowe wyzwania obecnego czasu.  Mam nadzieję, że wy, którzy widzieliście i przeżyliście Rio, najbardziej czujecie i rozumiecie ten temat! A więc nie pozostaniecie bierni, lecz na różne sposoby podejmiecie aktywność, by chrześcijaństwo wreszcie nie kojarzyło się młodemu człowiekowi w Polsce z czymś nudnym, smętnym, zacofanym i dalekim od rzeczywistości! Nie taki Kościół widzieliśmy w Rio!

Ja również pragnę dzielić się z tymi, wśród których jestem, wielkim doświadczeniem Rio 2013
i zarazem mając na horyzoncie Kraków 2016 pomóc innym dostrzec wielkość dni, które przed nami oraz dobrze się do nich przygotować, dlatego inicjatywa: pokolenie16. Jeśli ktoś w was ma jakieś sugestie, czy pomysły odnośnie tego serwisu, albo na jakimś polu jest chętny do pomocy, to proszę o kontakt.