ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Droga do ŚDM - Kraków 2016

Opublikowano: środa, 19, luty 2014 19:30

Idea Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zrodziła się już podczas wyjazdu do Sydney w 2008r.
Jednakże jeszcze trochę czasu upłynęło, zanim usłyszeliśmy oficjalne zaproszenie do Krakowa wypowiedziane przez Papieża Franciszka w Rio de Janeiro.

 

 

Jest co prawda jeszcze sporo czasu, ale przygotowania rozpoczynają się już teraz. Gorąco zachęcam szczególnie osoby, które brały udział w poprzednich spotkaniach w ramach ŚDM do zaangażowania w przygotowania na różnych płaszczyznach.

 

 

 

 Jako temat przewodni spotkania młodych w Krakowie zostały wybrane słowa błogosławieństwa:

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

- dlatego zapewne jednym z centralnych miejsc, które zapragnie odwiedzić młodzież będzie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

 

 

 

Celem pielgrzymowania będzie także nowobudowane Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Gdyż to z inicjatywy Papieża - naszego rodaka powstały Światowe Dni Młodzieży

 

Zobacz więcej - czym są Światowe Dni Młodzieży i jaka jest ich historia.

Zobacz jak wyglądają przygotowania do spotkania w Krakowie

Wyjazd na ŚDM do Madrytu 2011 oraz ŚDM Rio de Janeiro 2013

 

 

Poniższa mapka ukazuje drogę Światowych Dni Młodzieży począwszy od 1985r, kiedy Jan Paweł II po raz pierwszy zaprosił młodzież świata do Rzymu. 

 

 

Modlitwa w intencji ŚDM w Krakowie

Boże Miłosierny, do którego już raz wołała młodzież świata „Abba – Ojcze” na naszej polskiej ziemi u stóp Jasnogórskiej Pani w Częstochowie - ogarniaj płaszczem ojcowskiej opieki młodych i wszystkich których zgromadzą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, aby świętowanie 1050 rocznicy chrztu Polski było okazją do umocnienia przyjętej przez przodków wiary.

Panie Jezu, Ty powiedziałeś „jesteście światłem świata”, spraw niechaj ludzie młodzi zainspirowani przykładem św. siostry Faustyny – Apostołki Twego Miłosierdzia, oraz św. Jana Pawła II – Wielkiego Przyjaciela Młodych, rozpalą swoje serca Ogniem Miłosierdzia i zaniosą ten ogień do każdego zakątka świata, aby jego blask oświecał wszelkie ciemności i był dla każdego człowieka do którego dotrą jego promienie źródłem nadziei.

Duchu Święty, prosimy, aby Twa moc przeniknęła serca i sumienia wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży, ludzi zaangażowanych w przygotowanie tego dzieła, katolitów zaangażowanych w Kościele i tych którzy są na obrzeżach lub stojąc z boku przyglądają się naszej inicjatywie – abyśmy wspólnie odkrywali Boże pragnienia i marzenia o nas i naszej przyszłości, które tak często przerastają horyzonty naszych wyobrażeń i razem budowali nowy lepszy świat.

Amen.