ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

07.10.2018

Od września czytamy na naszych spotkaniach książkę Partycji Hurlak znajej chociażby z serianu "Klan" pt: "Nawrócona wiedźma". Jest ona wywiadem, a zarazem świadectwem osobistego nawrócenia. Patrycja opowiada w niej o swojej przeszłości; z jednej strony o swojej karierze, a z drugiej o praktykach wróżbiarskich i ucieczce w sidła Zła. Jest szczera w przyznaniu się do tego i opisuje drogę swojego nawrócenia - powrotu do Boga. Żyje teraz będąc blisko Jezusa w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Zapraszamy w najbliższy czwartek - godz. 19.00

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

/Pcim 2017

Przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych każdego roku kierujemy nasze kroki na cmentarz, gdzie znajdują się groby naszych bliskich. Oczyszczając i przyozdabiając groby, przypominamy sobie życie tych, którzy zostali już na cmentarzu pochowani. Czasem ich już nie pamiętamy, o ich istnieniu przed nami opowiadają nam starsi bliscy, albo przypominają nam o tym może już też nieco zniszczone zrębem czasu tablice na nagrobkach.
Jednocześnie w naszych umysłach pojawiają się pytania: co dalej z nimi? -

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych

Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017 12:09

/Pcim 2017

Podczas pielgrzymki zorganizowanej na jednej z moich poprzednich parafii oprowadzał grupę po zabudowaniach klasztornych dość „puszysty” zakonnik. Kiedy już pod koniec podczas luźniejszej rozmowy któryś z pielgrzymów zagadnął go w tym temacie, chwaląc klasztorną kuchnię, zakonnik zacytował zdanie św. Pawła, które dziś słyszeliśmy w II czytaniu: „Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga?” – i kontynuował: a więc skoro nasze ciało jest świątynią, zatem niechże to będzie porządna bazylika, a nie jakaś wiejska kaplica…

- można i tak próbować dążyć do świętości…, ale gdy trochę poważniej przyglądniemy się treści dzisiejszej liturgii, to dostrzeżemy, że jest ona przeniknięta wołaniem o świętość w zdecydowanie głębszym wymiarze;

Czytaj więcej: 7 Niedziela Zwykła A

Opublikowano: niedziela, 19, luty 2017 12:58

Znaki czasu w moim życiu

Panie Jezu,
To już ostatnia niedziela w tegorocznym Wielkim Poście, gdzie śpiewamy Gorzkie Żale.
Już za parę dni po raz kolejny dajesz nam możliwość przeżycia Triduum – traktujemy to jako znakomitą okazję, by spojrzeć zwłaszcza oczyma duszy na mękę Twoją i śmierć w świetle wiary, by wreszcie ujrzeć blask Ciebie - Zmartwychwstałego. A tydzień później móc obficie korzystać z owoców Męki i Zmartwychwstania poprzez zanurzenie się w Boże Miłosierdzie.
W czasie tych rozważań pasyjnych zatrzymywaliśmy się przy najważniejszych wydarzeniach religijnych, które jest nam dane aktualnie przeżywać; a więc:
- Rok miłosierdzia
- 1050 rocznica chrztu Polski
- Światowe Dni Młodzieży
- Wielki Post

Czytaj więcej: Kazania pasyjne 2016 - Czytając znaki czasu

Opublikowano: niedziela, 20, marzec 2016 20:43


Post

Panie Jezu,
Już po raz drugi śpiewamy Gorzkie Żale w tegorocznym Wielkim Poście. Czas tak szybko ucieka; już w tym tygodniu zaczniemy rekolekcje, potem Niedziela Palmowa, i Święte Trzy Dni – Triduum Sacrum. Wszystkie te przyszłe wydarzenia, podobnie jak i te już przeżywane Gorzkie Żale, czy piątkowe drogi krzyżowe przyczyniają się do otwarcia naszych serc na pełnię tajemnicy krzyża. Poprzez nie przygotowujemy się, by w Wielki Piątek z głębokim szacunkiem wpatrzyć się w Twój krzyż.
Bracia i Siostry,
Kościół każdego roku daje nam poprzez liturgię możliwość przejścia poprzez te wszystkie wydarzenia. Nie jest tylko dreptanie w kółko, ale każdy rok liturgiczny to kolejna szansa wzrostu duchowego dla każdego z nas, to kolejna okazja do odnowienia może osławionych przez różne życiowe perypetie więzi z Jezusem.
Wyjątkowym okresem roku liturgicznego jest Wielki Post.
Po co dziś człowiekowi post? Czy rzeczywiście jest to konieczne?

Czytaj więcej: Kazania pasyjne 2016 - Czytając znaki czasu

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016 22:10