ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

10.10.2019

W bieżącym roku formacyjnym czytamy "Podręcznik Pokolenia JP2 - Ojcowskie słowo do młodych świata, Polski i Lednicy".

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

/Pcim 2018

Znowu muszę iść do kościoła...

W dzisiejszą uroczystość wraz ze słowami psalmu responsoryjnego wybrzmiewa uroczyste zawołanie „jak miła Panie, jest świątynia Twoja…”
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na zwrotki tego psalmu, pokazują one radość psalmisty z tego, że może przebywać w świątyni Pańskiej.
Wołał on:
„Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim Panie…”
oraz w innej zwrotce:
„Doprawdy dzień jeden w przybytkach Twoich lepszy jest niż innych tysiące…”

Autor psalmu śpiewem wyraża swą radość z możliwości przebywania w świątyni Pana. Okazja udania się do świątyni sprawia mu satysfakcję.

Czytaj więcej: Rocznica poświęcenia kościoła

Opublikowano: niedziela, 28, październik 2018 21:39

/Pcim 2017

Przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych każdego roku kierujemy nasze kroki na cmentarz, gdzie znajdują się groby naszych bliskich. Oczyszczając i przyozdabiając groby, przypominamy sobie życie tych, którzy zostali już na cmentarzu pochowani. Czasem ich już nie pamiętamy, o ich istnieniu przed nami opowiadają nam starsi bliscy, albo przypominają nam o tym może już też nieco zniszczone zrębem czasu tablice na nagrobkach.
Jednocześnie w naszych umysłach pojawiają się pytania: co dalej z nimi? -

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych

Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017 12:09

/Pcim 2017

Podczas pielgrzymki zorganizowanej na jednej z moich poprzednich parafii oprowadzał grupę po zabudowaniach klasztornych dość „puszysty” zakonnik. Kiedy już pod koniec podczas luźniejszej rozmowy któryś z pielgrzymów zagadnął go w tym temacie, chwaląc klasztorną kuchnię, zakonnik zacytował zdanie św. Pawła, które dziś słyszeliśmy w II czytaniu: „Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga?” – i kontynuował: a więc skoro nasze ciało jest świątynią, zatem niechże to będzie porządna bazylika, a nie jakaś wiejska kaplica…

- można i tak próbować dążyć do świętości…, ale gdy trochę poważniej przyglądniemy się treści dzisiejszej liturgii, to dostrzeżemy, że jest ona przeniknięta wołaniem o świętość w zdecydowanie głębszym wymiarze;

Czytaj więcej: 7 Niedziela Zwykła A

Opublikowano: niedziela, 19, luty 2017 12:58

Znaki czasu w moim życiu

Panie Jezu,
To już ostatnia niedziela w tegorocznym Wielkim Poście, gdzie śpiewamy Gorzkie Żale.
Już za parę dni po raz kolejny dajesz nam możliwość przeżycia Triduum – traktujemy to jako znakomitą okazję, by spojrzeć zwłaszcza oczyma duszy na mękę Twoją i śmierć w świetle wiary, by wreszcie ujrzeć blask Ciebie - Zmartwychwstałego. A tydzień później móc obficie korzystać z owoców Męki i Zmartwychwstania poprzez zanurzenie się w Boże Miłosierdzie.
W czasie tych rozważań pasyjnych zatrzymywaliśmy się przy najważniejszych wydarzeniach religijnych, które jest nam dane aktualnie przeżywać; a więc:
- Rok miłosierdzia
- 1050 rocznica chrztu Polski
- Światowe Dni Młodzieży
- Wielki Post

Czytaj więcej: Kazania pasyjne 2016 - Czytając znaki czasu

Opublikowano: niedziela, 20, marzec 2016 20:43