środa, 05 luty 2025, 05:54

Drugim etapem tegorocznego wyjazdu Służby Liturgicznej w Płokach był pobyt na Mazurach i na Warmii.

Naszą bazą w tym miejscu był domek kempingowy usytuowany w malowniczym miejscu na wyspie Bukowiec, która leży na najdłuższym jeziorze w Polsce, czyli na Jezioraku koło Iławy. 

Kąpiele w jeziorze, oraz wyjazdy rowerowe, mecze siatkówki przeplatane modlitwą wypełniły nam czas pobytu w tym miejscu. Na rowerach odwiedziliśmy zamek w Karnitach, oraz liczne inne miejscowości wchodzące w skład Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. 

 

 

 

Następnie udaliśmy się na Warmię; do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, oraz do Bażyn, gdzie modliliśmy się z lokalną wspólnotą Kościoła przy relikwiach św. Jana Pawła II. Następnego dnia pielgrzymowaliśmy też do sanktuarium Krzyża św. w Chwalęcinie, gdzie jest przechowywany od wieków czarny krucyfiks, którego historię przybliżał nam kustosz tego miejsca ks. Tomasz Kociński.